Kdo jsme?

Jsme mladý manželský pár z Brna. Protože máme zatím fůru času a málo závazků, rozhodli jsme se, že teď je ten správný čas na to, abychom vyjeli do světa (konkrétně do Zambie) a sloužili tam mladým. Teď to zní hrozně vážně, ale zas tak vážný to není - naše předpokládaná činnost bude hraní her a trávení volného času spolu s dětmi. Jedeme tam s projektem Adopce na blízko, tak se proklikněte, jestli vás to zajímá!

Jenda

Pracuje v jisté firmě, která se zabývá takovejma těma zelenejma destičkama v elektronice. Ale vzhledem k tomu, že svoji práci každému vždycky vysvětluje úplně jinak, těžko říct, co tam dělá. Je to záhada... Od dětství se pohybuje ve skautu, kde se naučil komunikovat a pracovat s dětma. Dokonce i několikrát vedl letní tábor, což mluví o jeho zodpovědnosti.

70.jpg

Anička

Vystudovala na porodní bábu, což je vždycky zabiják jakékoliv konverzace. To co ona dělá v práci není záhadou, ale půlka lidí u toho bledne a půlka se červená, takže kéž by to zůstalo záhadou. I ona se od dětství věnuje skautu, vedla několik táborů a dělala zdravotníka. Práce s libovolnou velikostí dětí jí není cizí.

Kde je Zambie a kde tam budeme bydlet?

Zambie je jedna ze zemí Jižní Afriky. Komu to nic neřekne, tak zkusím napsat, že se nalézá pod rovníkem. Celá země je rozlohou 10x větší než Česká republika, a tak jen dostat se z hlavního města Lusaky do našeho příštího domovského města Chingoly je jako jet na výlet z Jablunkova do Aše. Ale bude to určitě trvat mnohem dýl díky stavu afrických silnic ;). Střechu nad hlavou, kukuřičnou kaši a hromadu práce nám zde zajistí místní salesiánská komunita v Chingole. A i když jste o tom městě možná nikdy neslyšeli, je pro vás důležitější než si myslíte - těží se tu totiž většina světově využívané mědi.